Magnézium cukorbetegnek,

Magnézium és diabétesz A cukorbetegeknek több magnéziumra van szükségük. Németországban jelenleg kb. A túlsúly és a magnézium cukorbetegnek mellett a magnézium is fontos szerepet játszik ezen betegség kialakulásában.
A magnéziumhiány és a diabétesz A vérben az alacsony magnéziumkoncentráció növeli a 2-es típusú diabétesz kockázatát. De a magnézium nem csak a cukorbetegség rizikóját befolyásolja, hanem a meglévő 2-es típusú cukorbetegség lefolyását is.
Mert a magnézium nagy jelentőséggel bír az inzulin működésében. Az inzulin hatásának elvesztése más néven inzulinrezisztencia a 2-es típusú cukorbetegség lényeges okozója. A magnézium részt vesz az inzulinreceptorok működésében.
Létrehozva: Ez a magyarázata, hogy a magnéziumnak fontos szerep jut a vércukorszint fenntartásában is. Ennek ellenére a magnézium klinikai jelentőségét csak az utóbbi években ismerték el. Valójában évekkel ezelőtt a magnéziumot még "elfelejtett elektrolitnak" is nevezték - írta Jürgen Vormann, a müncheni Prevenciós és Táplálkozási Intézet professzora az American Journal of Nephrology folyóiratban.
Ennélfogva az elegendő magnéziumbevitel javíthatja az inzulin hatékonyságát. Magnézium cukorbetegeknél Segít a magnézium diabétesz esetén?
A 2-es típusú cukorbetegek vérében gyakran alacsony a magnéziumtartalom. Ennek oka a magas vércukorszint, ami megváltozott vesefunkcióhoz - a magnéziumnak a veséből történő fokozott kiválasztásához - vezet. Ha a cukorbeteg még gyógyszereket is szed, mint például vízhajtó, gyomorsav blokkoló vagy hashajtó, a magnéziumhiány fokozódhat.
Ezért kell a cukorbetegeknek különösen ügyelni a megfelelő magnéziumellátásra. Milyen magnéziumot kell szedni? Az élelmiszerek szerves formában tartalmaznak magnéziumot, pl.
A magnéziumcitrát a test építő eleme, ezért nagyon hamar aktiválódik.